Od 13.7.2021 spouštíme rezervační systém na odběry pro vyšetření PCR testy COVID-19.
 

Vyšetření je možné pouze po objednání formou online formuláře. Prosíme o přesné dodržování času příchodu k odběru. Odběr pro PCR test je prováděn z přední části nosu, u dětí možno i ze slin. U odběru ze slin je nutné půl hodiny před odběrem nežvýkat a necumlat mentolové potraviny či výrobky, nesmí se ani kouřit. Pacienti mladší 18-ti let mohou být odebráni pouze se souhlasem zákonného zástupce, ideální je osobní přítomnost zákonného zástupce u odběru, popřípadě u osob starších 15-ti let je akceptován písemný souhlas zákonného zástupce (např. „ Já, jméno a RČ prohlašuji, že souhlasím s odběrem vzorku a s provedením laboratorního vyšetření RT-PCR SARS-CoV-2 u mé dcery/syna jméno, rodné číslo, datum odběru.“ Datum a podpis zákonného zástupce).
Informace, které metody odběru jaký stát akceptuje, nesdělujeme. Akceptovanou metodu testování na COVID-19 v dané zemi si ověřte na www.mvcr.cz.

Výsledky včetně odkazu pro stažení mezinárodního certifikátu potřebného např. pro vycestování do zahraničí obdržíte do 48hodin od odběru formou SMS na telefonní číslo uvedené při rezervaci. Mezinárodní certifikát si můžete stáhnout na webovém portálu ocko.uzis.cz.

Test je zdarma k dispozici všem účastníkům veřejného zdravotního pojištění v ČR, a to 2x měsíčně. Poté lze test provést i pro samoplátce, a to za cenu 814,- Kč včetně odběru. Preferujeme platbu bezhotovostně prostřednictvím platební karty na platebních terminálu na odběrovém místě. Pacienti mohou parkovat osobním autem v areálu laboratoří po dobu nezbytnou pro odběr.

V případě dotazů kontaktujte naše klientské centrum na telefonním čísle 585 206 211 v čase 8.30 - 14.30 hodin. S dotazy ohledně portálu ocko.uzis.cz se obracejte na telefonní linu 1221.

V případě pozitivního výsledku vyšetření kontaktujte svého praktického lékaře a dodržujte izolační opatření viz. www.mzcr.cz.

Pokud neobdržíte SMS zprávu o výsledku do 48 hodin od vyšetření, kontaktujte nás na e-mailové adrese mikrochem@michem.cz.

Upozornění: u malého procenta vyšetřovaných vzorků může být výsledek z důvodu nestandardního průběhu reakce tzv. nehodnotitelný a je nutno celé vyšetření opakovat (nikoli odběr). V tomto případě se uzavření a odeslání výsledku může prodloužit.Odkaz na rezervační formulář: REZERVACE K ODBĚRŮM